Hastane kantinine fiyat ayarı

Numune Hastanesindeki kantinde satılan ürünlerin fiyatlarının oldukça yüksek olması ve vatandaşın tepki göstermesinin ardından bu yıl yapılan ihalede şartnameye ürün fiyatlarının okul kantinlerine göre ayarlanması şartı eklendi.

Hastane kantinine fiyat ayarı

MEHMET TIRPAN

Sivas Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Emin Ertan Temizöz, Kantinlerde satılan ürünlerin pahalılığından şikayet edilmesi üzerine ihale şartnamesinde düzenleme yaptıklarını, hastane kantininde satılan ürünler noktasında okul kantinlerinden fiyat alındığını söyledi.Okul kantinlerinde olmayan ürünlerin fiyatlarının market zincirlerinden alınacağının altını çizen Temizöz, “Okul kantinlerinden fiyatları istedik. Elimize ulaştı. Fiyatları değerlendirdik. Numune hastanesinin kantininde satılan ürünlerin fiyatları yeniden belirlendi. İhaleyi de o şekilde yaptık. İhaleyi alan firma verilen fiyat listesinin dışına çıkmayacak” dedi.Bilgi İşlem Sistemi alanında yaşanan sistemsel sıkıntılara da değinen Temizöz, “Sistemsel sıkıntılar yaşandığında ilgili kişilere ulaşarak bilgi alıyoruz. Bu tür ufak tefek sorunların tüm hastanelerde sııkıntı yaşandığını bize ifade ediyorlar. Şuanda sistemsel hiçbir sıkıntımız yok. Polikinliklerimizde bilgi işlem ayağında çok rahat hasta edilebiliyor. Tetkikler sisteme giriliyor ve tahliller yapılıyor. Hekimlerimiz sorun yaşamıyor dolayısıyla hekimlerimizde sorun yaşamıyorlar. Bizim birinci hedefimiz hastaneye muayene olmak için gelen hastaların sorunsuz bir şekilde burada muayene olsunlar ve evlerine dönsünler. Bu konuda şuan hiçbir sıkıntımız yok. Sistemsel sıkıntı yaşandığında da hemen müdahale ederek arızanın en kısa sürede giderilmesi için gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇOCUK KARDİYOLOJİ KONUSUNDA SIKINTI YAŞANIYOR

Numune Hastanesinde yaşanan bazı dallardaki doktor sıkıntısına yönelik sorulara da cevap veren Temizöz, “Hastanemizde Çocuk Kardiyoloji konusunda sıkıntı yaşanıyor. Özellikle çocuk kardiyoloji uzmanı istiyoruz. Çünkü bizim yeni doğan bakımımız mevcut. Yeni doğan bakımımızda da yatan hastaların çocuk kardiyolojisi tarafından değerlendirilmesi gerekenler oluyor. O nedenle hastanemizde kardiyoloji uzmanının olması gerekiyor. Taleplerimizin arasında çocuk kardiyolog talebimiz var. İnşallah Sağlık Bakanlığı talebimizi karşılayacak. Her seferinde talebimizi ve gerekçemizi Bakanlığa bildiriyoruz” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 04:28

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER